Pożyczka goni pożyczkę, dług rodzi dług

635 0

Zadłużenie się może mieć dla człowieka duże konsekwencje. Najczęściej istnieje przekonanie, że zaciągnięta pożyczka www.climatemediapartnership.org będzie mogła zostać spłacona w określonym terminie. Dla części osób jest to oczywiste i mają określony plan spłaty zobowiązania, jednak dla innych osób kwestia ta pozostaje w kategorii „jakoś o będzie”. Szczególnie te drugie osoby napotykają często sytuację, w której zbliża się termin spłaty, a w sferze finansowej nadal jest „jakoś” – czyli nie jest dobrze.

W takich przypadkach pomysłem na spłacenie poprzedniej pożyczki czasem jest pożyczenie kolejnych pieniędzy. Jeśli do spłacenia pozostaje kredyt i w tym czasie nie można wziąć kolejnego, część osób sięga po kredyt bez BIK W ten sposób jeden dług ma zostać spłacony kolejnym długiem. Taka sytuacja może trwać nawet długo, dopóki nie zostaną spłacone wszystkie zobowiązania – czyli najczęściej do momentu, w którym dany człowiek na tyle rozsądnie zajmie się swoimi finansami, że pozwoli mu to na ostateczne zakończenie kwestii pożyczek i kredytów. Tylko wtedy dług przestanie rodzić kolejny dług.

Jak pożyczyć, kiedy kredyt na głowie?

Jeśli w danym momencie spłacany jest jeden kredyt, często ludzie mogą mieć problem z wzięciem następnego, ponieważ może im na to nie pozwalać zdolność kredytowa. Podobnie w sytuacji, kiedy jakiś kredyt nie został spłacony w ustalonym terminie – wtedy jednak powodem nie przyznania kredytu jest tak zwana negatywna historia kredytowa, określana na podstawie ewidencji w Biurze Informacji Kredytowej. Czy w takiej sytuacji można pożyczyć pieniądze z instytucji https://internetowyportfel.pl , a nie tylko od rodziny i znajomych? Okazuje się, że są takie możliwości. Tworzą je instytucje finansowe, które oferują kredyt bez BIK Jest to forma pożyczki, przy udzielaniu której pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w rejestrze BIK Z tego względu, pożyczka bez BIK jest rozwiązaniem wykorzystywanym przez osoby opisywane powyżej – te, które już mają zaciągnięty kredyt lub te, które posiadają negatywną historię kredytową. Najczęściej są to tzw. chwilówki bez BIK – udzielane pożyczkobiorcy na stosunkowo małe kwoty (rzędu maksymalnie kilku tysięcy złotych), za to w błyskawicznym tempie.